Słoneczne Podlasie-Portal Turystyczny

ZNAJDŹ NOCLEG NA PODLASIU

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Narwiański Park Narodowy - Polska Amazonia

Narwiański Park Narodowy utworzony został w 1996 roku, w miejscu Narwiańskiego Parku Krajobrazowego.

ATRAKCJE PODLASIA »

Strona Główna » Informacje z Podlasia - Zaproszenie na trasy narciarskie do WPN

Zaproszenie na trasy narciarskie do WPN

Zaproszenie na trasy narciarskie do WPN

Wigierski Park Narodowy zaprasza na turystyczne trasy narciarskie, które prowadzą pośród lasów Obwodów Ochronnych Krzywe i Słupie.

Trasy w Krzywem koło Suwałk rozpoczynają się przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego. Zmotoryzowani mają do dyspozycji parking (zimą bezpłatny). Można też dojechać z Suwałk miejskim autobusem linii nr 2.

Trasy narciarskie nad Zatoką Słupiańską biorą początek w miejscu postoju pojazdów przy tzw. Rondzie, oznakowanym numerem 1. Centralnym miejscem tras jest punkt oznakowany numerem 12 i nazwą “Pięciodróg”. Znajduje się tam miejsce odpoczynku ze stołem i ławami. Startując i wracając do “Pięciodrogu” możemy przejechać przynajmniej kilka tras w kształcie pętli.

Trasy narciarskie oznakowane są drogowskazami. W węzłowych punktach stoją tablice informacyjne z numerem miejsca, co pozwala na łatwą orientację w terenie.

Trasy narciarskie częściowo pokrywają się ze  szlakami pieszymi oraz ścieżkami edukacyjnymi.

W celu zapewnienia dobrych warunków do uprawiania narciarstwa, w okresie zalegania śniegu, na drogach i ścieżkach, po których prowadzą trasy, wszelki ruch pojazdów kołowych zostaje wstrzymany.

Uwaga! Chodzenie po odcinkach tras narciarskich przebiegających poza oznakowanymi szlakami i ścieżkami edukacyjnymi jest wzbronione. Bardzo prosimy nie chodzić  po śladach nart. Do korzystania z tras narciarskich uprawnia Karta Wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.


Więcej informacji udziela:

Centrum Informacji Turystycznej Wigierskiego Parku Narodowego

Krzywe 82, 16-402 Suwałki,

tel: 87 56 32 562, 510 992 672

e-mail: turystyka@wigry.org.pl

  © 2009-2014 SlonecznePodlasie.pl