Słoneczne Podlasie-Portal Turystyczny
Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Puszcza Białowieska

Kwatera NA SKRAJU PUSZCZY - noclegi, Puszcza Białowieska

AGROTURYSTYKA  Puszcza Białowieska

17-230 Białowieża, ul. Pogorzelce 57a

Telefon  667 718 277 lub 513 821 655
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePodlasie.pl
Kontakt e-mail andkoz@op.pl
www http://www.naskrajupuszczy.eu/

CHARAKTERYSTYKA:
Białowieża noclegi, pokoje w białowieży,puszcza białowieska kwatery, Białowieża agroturystyka, wypoczynek puszcza żubry, puszcza relaks, na skraju puszczy
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENNIK
 Pokój 40.00  od 40 zł/doba/osoba
Wyżywienie: Do uzgodnienia z gospodarzami.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Kwatera znajduje się na skraju puszczańskiej wsi Pogorzelce 5 km od Białowieży. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Szlak Dębów Królewskich i Rezerwat Pokazowy Żubrów.

Do dyspozycji gości jest całe piętro domu jednorodzinnego złożone z czterech pokoi salonu oraz kuchni. Gospodarze po wcześniejszym uzgodnieniu serwują posiłki domowe.

Do dyspozycji gości:

 • Piętro domu murowanego, całoroczny, na maksymalną ilość 8 miejsc.
 • salon z TV
 • kuchnia
 • cztery pokoje z łazienkami


» DODATKOWE INFORMACJE «

Odległości:

 • Kwatera graniczy z lasem
 • Szlak Dębów Królewskich – 1 km,
 • Rezerwat Pokazowy Żubrów – 2 km, PKS - 500m

Świadczone usługi:
 • pomoc w organizacji czasu wolnego / jazda wozami lub saniami,
 • przewodnik,
 • przygotowanie ogniska,
 • możliwość serwowania posiłków

» ATRAKCJE «

Rezerwat Pokazowy Żubrów

W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie  (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki. Naprzeciwko wejścia do rezerwatu znajdują się kramiki z pamiątkami. Można tu kupić wyroby artystów z regionu, użyteczne przedmioty, czy też wiele rodzajów miodów z pobliskich pasiek, które, jak zapewniają sprzedawcy, są naturalnym lekarstwem na praktycznie wszystkie dolegliwości. Rezerwat pokazowy zwiedza się spacerując wyznaczoną ścieżką, po obu stronach której rozmieszczone są wybiegi dla poszczególnych gatunków zwierząt. Na tablicach informacyjnych można przeczytać dokładne informacje o danym gatunku oraz miejscu jego występowania. Przy rezerwacie rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza Żebra Żubra.


Żebra Żubra

Leżąca na terenie Puszczy Białowieskiej ścieżka przyrodnicza. Pierwsza leśna ścieżka przyrodnicza w Polsce, wytyczona w latach 70. Ścieżka liczy około 4 km długości. Jest to jedno pasmo drewnianych kładek i grobli, wijących się przez podmokły teren puszczy oraz dawne łąki w dolinie rzeki Narewki. Nazwa pochodzi od ułożonych miejscami w dość szerokich odstępach desek lub pni (przypominających żebra), co powoduje, że raczej nie nadaje się do przejazdu rowerem. Szlak rozpoczyna się niedaleko północnej części Białowieży przy drodze prowadzącej do miejscowości Budy (droga ta stanowi przedłużenie ul. Zastawa w Białowieży), a kończy się przy wejściu do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, usytuowanego w pobliżu (około 150 m) od drogi Białowieża-Hajnówka.

Szlak Dębów Królewskich – 1 km od kwater,
Sześć kilometrów na północ od Białowieży, w miejscu, gdzie obok siebie do naszych czasów dotrwało więcej takich starych dębów, utworzono szlak turystyczny. O wartości tych drzew świadczą nadane im imiona polskich królów. Przy każdym dębie ustawiona jest tabliczka z informacjami dotyczącymi wieku i wymiarów pomnika przyordy oraz dotyczącymi danego króla.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePodlasie.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

  © 2009-2014 SlonecznePodlasie.pl