Słoneczne Podlasie-Portal Turystyczny

ZNAJDŹ NOCLEG NA PODLASIU

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy

Najstarszy z polskich parków krajobrazowych. Teren ukształtowany przez lodowiec. Na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego leży najgłębsze polskie jezioro - Hańcza.

ATRAKCJE PODLASIA »

Góra Cisowa

Góra Cisowa nazywana jest również suwalską Fudżijamą, ze względu na podobieństwo kształtu do japońskiego wulkanu o tej nazwie. Góra Cisowa uznawana jest za symbol Suwalszczyzny, rozpościera się z niej przepiękny widok. Według wierzenia góra została usypana z piasku wydobytego z okolicznego jeziora. Góra wzięła swoją nazwę od potężnego cisu, który podobno dawno temu rósł na jej szczycie.
Pod względem geologicznym, Góra Cisowa jest moreną czołową o regularnym kształcie. Wysokość 256 m n.p.m. powoduje, że jest to wspaniałe miejsce jako punkt obserwacyjny i widokowy.Rozpościera się z niej piękny widok na  rozległe wzniesienia, zagłębie rzeki Szeszupy i kilkanaście jezior. Góra Cisowa leży na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal wsi Gulbieniszki, co powoduje, że okolica jest niezwykle urokliwym miejscem wartym odwiedzenia. 
Góra CisowaGóra CisowaGóra CisowaGóra CisowaGóra CisowaWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry Cisowej

  © 2009-2014 SlonecznePodlasie.pl