Słoneczne Podlasie-Portal Turystyczny

ZNAJDŹ NOCLEG NA PODLASIU

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Klasztor Kamedułów nad Wigrami

Klasztor Kamedułów nad Wigrami

Klasztor położony na półwyspie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, otoczony jeziorem Wigry. Zakonników sprowadził na wyspę król Jan Kazimierz w 1667 roku, z warszawskich Bielan, chcąc pojednać się z Bogiem.

ATRAKCJE PODLASIA »

Góra Cisowa

Góra Cisowa nazywana jest również suwalską Fudżijamą, ze względu na podobieństwo kształtu do japońskiego wulkanu o tej nazwie. Góra Cisowa uznawana jest za symbol Suwalszczyzny, rozpościera się z niej przepiękny widok. Według wierzenia góra została usypana z piasku wydobytego z okolicznego jeziora. Góra wzięła swoją nazwę od potężnego cisu, który podobno dawno temu rósł na jej szczycie.
Pod względem geologicznym, Góra Cisowa jest moreną czołową o regularnym kształcie. Wysokość 256 m n.p.m. powoduje, że jest to wspaniałe miejsce jako punkt obserwacyjny i widokowy.Rozpościera się z niej piękny widok na  rozległe wzniesienia, zagłębie rzeki Szeszupy i kilkanaście jezior. Góra Cisowa leży na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal wsi Gulbieniszki, co powoduje, że okolica jest niezwykle urokliwym miejscem wartym odwiedzenia. 
Góra CisowaGóra CisowaGóra CisowaGóra CisowaGóra CisowaWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry CisowejWidok z Góry Cisowej

  © 2009-2014 SlonecznePodlasie.pl